środa, 28 stycznia 2015

Morza szum, ptaków śpiew- czyli Rejs

Niemożliwe by go zabrakło w tym zestawieniu.
Uwielbiam za absurdalny, satyryczny humor. Za improwizowane scenki. Za niepowtarzalny klimat, na który na pewno wpłynęła wódka ale nie tylko. Także za legendy, którymi film ''obrastał'' w trakcie swego powstawania, mówiące o tym, jakoby panowie Jan i Zdzisław zamknęli się pod pokładem statku na dwie godziny odmawiając wyjścia . A fenomenalna scena słynnego monologu inżyniera Mamonia na temat polskiego kina i aktorstwa, powstawała pod wpływem zupełnie odmiennej świadomości. 
Do młodszych widzów film  może nie trafiać, co pod pewnymi względami jest dość oczywiste, do starszych jak najbardziej. Ja się do nich zaliczam. I prawdę mówiąc, dzisiejsze, polskie kino, w większości to jest dopiero prawdziwa nuda, bo porównując do ''Rejsowych'' dialogów głównych bohaterów- Maklaka i Himilsbacha, można serio posmarkać się ze śmiechu.
Tak czy siak. Tyle w temacie samego filmu, ode mnie.
10 prac utrzymanych w technice monochromatycznej( pod czarno- biały film). W formie pojedynczych komiksów z wybranych scen. 
Cienkopis, marker, ołówek i Photoshop.
Nie pozostaje mi zatem nic innego jak ''W tak pięknych okolicznościach przyrody, niepowtarzalnych'', zaprosić Was do obejrzenia tego co stworzyłam :) Miłego oglądania i oczekujcie kolejnych filmów- niespodzianek. Już wkrótce :)


   

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz